פברואר 2008

לטל המקסימה,

כמעט חודשיים עברו מאז קיבלנו את יהלי המדהימה שלנו ורק עכשיו יכולתי להתיישב ולנסות להתחיל להודות לך על הכל.

הגעתי אלייך בהריון ועם המון חששות ופחדים מפני הלידה. אפשר לומר שזה הדבר שממנו פחדתי יותר מכל דבר. פחדתי מפני כאב שלא אוכל להתמודד איתו ומפני חוויה נפשית שתהיה גדולה עליי. מסיבה זו לא רציתי לשמוע סיפורי לידה או לראות סרטים או לקרוא ספרים בנושא. כבר בשיחת הטלפון הראשונה הרגעת אותי ועזרת לי לבטוח בעצמי ולהתרכז בהכנה ולא בפחד.

גם אור, בעלי המקסים, לא הסתיר את הפחד שלו מ... הכל, בעצם: התמודדות עם הכאב שלי, עם חוסר יכולת לעזור ולהקל, מפני הלא ידוע בעיקר. ואז הגעת אלינו לפגישה הראשונה והיית כל כך מקסימה, מבינה, מרגיעה, כמו אמא או אחות. הדרך בה הסברת על כל השלבים, הדגמת את כל הדרכים בהם אור יכול לעזור לי להתמודד, ענית על כל שאלה ושאלה ששאלנו בסבלנות ובדרך שיכולנו להתחבר לדברים. עד הפגישה השניה הספקתי לעיין בספרים, לראות סרטי לידה והרגשתי שאני שואבת יותר ויותר בטחון מתוך המידע שקיבלתי ולא הבנתי איך לפני כן העדפתי לא לדעת כלום.

כשהגיעו הצירים בשבוע 41 תמכת באור ובי דרך הטלפון, עודדת והדרכת אותו וכל דבר שהוא עשה באותו יום היווה הקלה עצומה עליי ואחרי 15 שעות של צירים בבית כששמעת את הקול שלי בטלפון אמרת שהגיע הזמן ללכת לבית החולים. ואכן הזמן היה נכון הגעתי בפתיחה של שלושה ס"מ ישר לחדר הלידה.

עשר שעות אחר כך יהלי היתה בחוץ. כל אותו הזמן ביקשת מאור שידווח לך על כל התקדמות והוא הרגיש שזה באמת היה חשוב לך לדעת ואפשר לו לחלוק את הנעשה בחדר הלידה.

נכון שלידה היא לא טיול בפארק אבל אני יכולה להגיד בפה מלא שזו היתה חוויה מדהימה ששינתה את חיי ושהלידה היתה טובה מאד. עד כדי כך החוויה היתה טובה, שאני בכלל לא חוששת מהפעם הבאה שאהיה בהריון, אני מקווה שהלידה הבאה תהיה כמו הראשונה ואפילו טובה יותר.

אני יכולה לכתוב גם מגילות אבל בשורה התחתונה: טל, את בן אדם מקסים ומיוחד והעבודה שלך עוזרת להביא חיים לעולם, אין יותר מדהים מזה. ההכרות איתך וההכנה שעשית לאור ולי עזרה לי להתגבר על מחסום הפחד, להסתכל אל תוך עצמי ולדעת שיש לי את זה, שאני יכולה להתמודד עם כל מה שיבוא, שאני יכולה לעשות את זה. תודה. תודה. תודה.

אני מקווה שתמשיכי לעשות את מה שאת עושה כי את פשוט נפלאה ואני מאחלת לך רק טוב.

באהבה רבה,

שרון ואור ההורים של יהלי