את לקראת לידה שניה? את שוב חוששת?

הפעם זה יכול להיות אחרת.

פנו אלי בני זוג בתחילת ההריון השני שלהם. סיפרו לי שהם סוחבים איתם חששות וזכרונות קשים מהלידה הקודמת, שהיתה להם קשה וטראומטית. החרדה מפני אפשרות שגם הבאה תהיה כזו, הביאה אותם למסקנה ברורה שהפעם הם רוצים לידה אחרת, רוצים לבוא מוכנים, כלומר- רוצים הכנה ללידה.

הסיפור שלהם מדגיש בעיני את החשיבות הרבה שיש להכנה ללידה, אפילו כשזו אינה הראשונה: זוגות רבים עוברים הכנה ללידה הראשונה- כי ברור שצריך, ובלידות הבאות כבר נדמה שאנחנו מכירים הכל, אין מה לחדש ומיותר לעבור שוב על "החומר".

אבל דווקא מכיוון שיש מקום לעבד את חווית הלידה הקודמת, לשים דגשים על מה שלא עבד שם, להיזכר בכל מה שכן עבד. בין אם זה ממקום של התכוננות לקראת חוויה מתקנת, ובין אם זה מתוך רצון לשחזר חוויה מאד טובה- כאן החשיבות בקורס ריענון והכנה ללידה שניה, שלישית ואפילו רביעית.

קורס הכנה ללידה עונה על שאלות רבות שעולות לקראת הלידה. בקורס גם ניתן מקום חשוב להכנת בן-הזוג, שלרוב נוכח לצד אישתו בלידה.

כשהאישה לומדת ומבינה את שלבי הלידה ואת התהליך הפיזיולוגי שעובר גופה- היא יודעת לזהות את הסימנים, לנצל את המשאבים שקיימים בה ויכולה לזכות בחווית לידה נהדרת.

כאשר גם בן-הזוג שותף, מבין את התהליך ולומד כיצד הוא בעצמו יכול לתפקד כמלווה פעיל בכל אחד מהשלבים, זוכים שניהם בחוויה זוגית מעצימה ומרגשת.

הנסיון שלי מלמד אותי כל פעם מחדש שהכנה טובה ומעצימה לקראת הלידה מובילה לחוויה טובה יותר בלידה.